Nord Varaliising- 15 aastat usaldust

Nord Varaliisingu  slogan – 15 aastat usaldust! Milline on olnud meie teekond selle usalduse loomisel?

Viisteist aastat tagasi tähendas ärikliendi liising peamiselt autode või suuremate tootmisseadmete liisingut. Majandus oli kasvufaasis, ettevõtted laienesid ning turul oli vajadus uute finantslahenduste järgi.

Vaikselt hakkas hoogu sisse saama arvutipargi rendilahendus, kuid kõik muud varad tuli tollajal kas omavahenditest välja osta või laenuraha kasutada.

Kasutusrendi vormis liisingu peamiseks takistuseks oli see, et kliendil on võimalus varad liisingperioodi lõpus ka tagastada, kuid üksi pank seda kohustust ja neid varasid endale võtta ei taha. Auto- ja arvutiliisingu puhul kasutusrendi mudel töötas, kuna seal olid välja kujunenud kindlad tagasiostupartnerid ja järelturg töötas. Muude varade osas aga selline partner puudus.

Selle tühimiku täitmiseks sai loodud ettevõte Sisustusrent (hilisema nimega Nord Varaliising)  ja lükati veerema lumepall kõigi teisaldatavate varade liisimiseks. Meist sai pankade koostööpartner, kes võttis kasutusrendi lepingute korral enda kanda lepingute tagasiostu kohustused. Sellega oli loodud alus kõigi teisaldatavate varade soetamiseks kasutusrendiga. Iga kuuga lisandus portfelli üha uusi varagruppe, mille liisingu võimalustest ei olnud turg varem kuulnud. Meie algne nimi Sisustusrent jäi õige pea kitsaks ning koostöös Divisioniga tehtud rebrändingu tulemusel valmis Nord Varaliisingu nägu. See oli põnev aeg ja piiriks ainult enda kujutlusvõime, mida kõike tegelikult liisida saab.

Meil on läbi nende 15 aasta olnud palju ideid, millest osad lendasid ja teised mitte, aga me oleme alati vähemalt proovinud.

Näiteks tahtsime turule tuua „loomaliisingu“ ja me ei soovinud niisama pulli teha, vaid plaan oli päris elusad lehmad liisingusse panna. Toote välja töötamine oli ülimalt huvitav protsess, kus tuli lisaks kõigele muule läbi mõelda ka liisingvara hooldamise, kasutamise või paljunemise punktid. Tegelikult olime toote turule toomisele väga lähedal – kontseptsioon oli valmis, lepingud välja töötatud ja esimene projekt krediidikomitees positiivse otsusega kinnitatud. Kuid siis kehtestas Venemaa Eesti piimatootjate toodangule piirangud, mis tõi piimakarja kasvatajatele suured muutused ja ärevad ajad. Külmutasime „loomaliisingu“ projekti ja jätsime õiget aega ootama.

Üks teine, oluliselt edukam, näide oli lasteaedadele moodulrühmade rendilahendus. Tallinnas oli lasteaiaealiste laste arv hüppeliselt kasvanud – lapsi oli oluliselt rohkem, kui lasteaiakohti. Uue lasteaia ehitamine oleks olnud pikk protsess ja teisalt oli näha, et tegemist on ajutise tõusuga, peale mida vajadus jälle väheneb. Me panime väga kiirelt kokku terviklahenduse—teisaldatav moodulrühm, mis oli sisustatud kõige kaasaegsema sisustusega ja mida omavalitus sai rentida kõrgendatud vajaduse perioodil. Skeptikuid oli alguses palju, kes olid vastu laste „konteinerisse“ panemisele. Peale moodulrühmade paigaldust kadus koheselt ka vastasseis, kuna moodulid oli tavarühmades oluliselt moodsamad. Hiljem on uusi või ümber tõstetud mooduleid kasutatud paljudes kohtades üle Eesti.

Nüüd, aastaid hiljem, oleme kaasas Silen Outdoor projektis, et laste asemel kontorirotid ülimalt kaasaaegsesse moodulisse panna.

Kuigi eelmised näited on pigem äärmuslikud ja igapäevaselt tegeleme me tavapärasemate liisingutega, ilmestavad nad hästi meie kohandumisvõimet. Nendele aastatele tagasi vaadates võibki öelda, et me oleme rasketel aegadel püsima jäänud ja headel aegadel edu saavutanud tänu oma paindlikkusele ja avatult kliendiga kaasa mõtlemisele.

Oleme alati proovinud kuulata enda kliente, ka siis kui nende ideed on raamidest väljas, ja soovinud leida lahendusi seal, kus teised enam kaasa mõelda ei taha. Meie tugevuseks on ühelt poolt usalduslik koostöö pankadega ja teiselt poolt lai partnerite ja klientide võrgustik, mis hõlmab erinevaid sektoreid. Olenemata majanduse hetkeolukorrast on alati osad sektorid tõusus ja osad languses. Tänu sellele laiale võrgustikule oleme saanud enda teenust pakkuda erinevatel aegadel. Tänaseks on meil välja kujunenud kuus peamist segmenti, kus liisinguid pakume – tootmine, rasketehnika, transport, meditsiin, horeca ja infotehnoloogia. Uue suunana oleme 2023 aastal liikumas ka rohetehnoloogia ja taastuvenergia projektidesse.

Ühelt poolt saan öelda, et kõik need 15 aastat on olnud täiesti erinevad. Teisalt aga, oleme püsinud kõik need aastad truult oma valitud teel – pakkudes koostöös pankadega ettevõtetele võimalust finantseerida kõiki ettevõtluseks kasutatavaid varasid.

Täname südamest oma kliente, koostööpartnereid ja töötajaid! See tõuse ja mõõnasid täis teekond teiega koos on olnud imeline, põnev ja arendav.

Palju õnne, Nord Varaliising!

Ps. Meie meeskond otsustas, et on Nord Varaliisingu 15 sünnipäevaks sama karastunud ja muutustele vastuvõtlik kui ettevõte. Seega pidasime sünnipäevapidu Noblessneri Iglupargis koos jäise talisupluse ning tulikuuma saunaga.

Võta ühendust

Helista +372 555 90454 või kasuta kontaktivormi meiega ühenduse võtmiseks. Vastame Sulle juba õige pea ning leiame soovidele/küsimustele lahenduse.

Tõnis Ustal

Tõnis Ustal

Müügijuht

+372 555 90454

Aadress: M16 Ärimaja – Meistri 16, Tallinn

Tee kontorisse

Täname! Sinu sõnum on edukalt edastatud.
Viga! Sõnumi edastamine ebaõnnestus.