Liisinglahendusega õpikeskkond kaasaegseks

Juba aastaid kasutab Tallinna Haridusamet kasutusrendil põhinevat liisinglahendust koolide ja lasteaedade sisustamiseks. 2010. aastal sisustati liisinguga 4 kooli. 2012. aastal aitas Nord Varaliising sisustada aga kaks gümnaasiumi ja kaks lasteaeda. Viimasteks suuremateks töödeks olid Kuristiku Gümnaasium, Läänemere Gümnaasium, Vikerkaare Lasteaed ja Kolde Lasteaed.

Tallinna Haridusamet ei korraldanud haridusasutustele sisustust hankides enam mitte ostuhanget, vaid kuulutas välja rendihanke. Sisusliselt on rendihange sarnane tavalisele ostuhankele – antakse ette täpne spetsifikatsioon kõigist varadest, mida soovitakse soetada. Peamine erinevus seisneb selles, et hanketulemusena ei võrrelda, mitte varade ostuhinda vaid ühe kuu täisteenus kuumakset. Pakutud kuumakse peab sisaldama kõigi varade hankimist, transporti, paigaldust ja kindlustust kogu liisinguperioodiks. Tegemist on võtmed kätte lahendusega, mille puhul on võimalik panna ühte hankesse kokku kõik erinevad hankimist vajavad varad.

Antud lahendus ei koorma linna või valla laenuvõimet, sest seda käsitletakse jooksva kuukuluna. Samuti jääb võimalus vabanevad vahendid suunata mujale linna või valla kohustuste täitmiseks, kuhu liisingu haare ei ulatu.

Intressid, mida avalikule sektorile täna pakutakse on väga soodsad ja algavad mõnest protsendist. Seega kindlasti ei ole tegu kalli lahendusega, vaid pigem aruka planeerimisega, kuidas kulusid optimaalselt jagada.

Võta ühendust

Helista +372 555 90454 või kasuta kontaktivormi meiega ühenduse võtmiseks. Vastame Sulle juba õige pea ning leiame soovidele/küsimustele lahenduse.

Tõnis Ustal

Tõnis Ustal

Müügijuht

+372 555 90454

Aadress: M16 Ärimaja – Meistri 16, Tallinn

Tee kontorisse

Täname! Sinu sõnum on edukalt edastatud.
Viga! Sõnumi edastamine ebaõnnestus.