Uudised

Edastage andmed ja võtame Teiega ühendust

Sulge

Hannes Roosaare kommentaar Äripäevale

Tänane ilmus Äripäevas artikkel “Liisinguraha toob Eestisse uusi roboteid”, kus nii ettevõtjad kui liisinguandjad hindavad praegust liisingturu ja selle võimalusi.

Ühelt poolt annavad ülevaate edukad Eesti ettevõtjad. Milliseid liisinglahendusi nad kasutavad ettevõtte arenguks, et olla efektiivsed ja püsida konkurentsis.

Teiselt poolt kirjeldavad tänast liisinguturgu SEB Liisingu juhatuse liige Rein Karofeldi ning Nord Varaliisingu juhatuse liige Hannes Roosaar. 

Hannes Roosaare poolt Äripäevale antud kommentaari tänase liisingturu suuna ja lahenduste kohta oli järgmine.

_________________________________________________________________________________________________________

Liisitakse kontorisisustusest tootmisseadmeteni

Nord Varaliisingu juht Hannes Roosaar ütles, et tõusnud on ka keskmise ja väiksema suurusega ettevõtete huvi väikeliisingute vastu. Enamasti võetakse liisingut ettevõtte tegevuse laiendamiseks või tööprotsesside kiirendamiseks vajalike seadmete soetamisel. „Näiteks kontorisisustuse korral on võimalik kõik varad arvutist nõupidamiste lauani liisingusse võtta ja vabanenud vahendid äritegevusse tagasi suunata,” tõi Roosaar välja.

Ta lisas, et liising pakub ka palju lisaväärtusi: sissemaks alates nullist eurost, kasutusrent ei kajastu laenukohusustes, reeglina puudub liisides vajadus täiendavaks tagatiseks, kuumakselt saab käibemaksu tagasi, erinevate tarnijate varad saab liita ühte lepingusse jne. Roosaare sõnul kogub üha enam populaarsust ka varasemalt soetatud vara hiljem liisingusse võtmine.

_________________________________________________________________________________________________________

Täismahus artiklit saab lugeda Äripäeva veebiväljades  http://www.aripaev.ee/uudised/2016/10/24/toostused-liisivad-usinalt-seadmeid

 Liisingraha toob Eestisse uusi roboteid

Kasutame oma teenuste arendamiseks “küpsiseid”. Kodulehte kasutades olete sellega nõustunud. More Info | Sulge