Kuidas tehnika soetamisel kombineerida toetused ja liising?

Enamus edukaid ärimehi kasutab ettevõtte arenguks ja käigus hoidmiseks võõrkapitali. Täna on raha hind turul soodne ja võimalused laiad. Soovitame neid võimalusi ära kasutada.

Tänases, rahaliselt keerulises olukorras, uurib põllumees enne uute seadmete ostmist esmalt, milliseid toetusi pakutakse tema tegevusvaldkonnas ja just talle vajalike seadmete soetamiseks. Teine võimalus on kasutada seadmete ostul liisingut. Üha sagedamini aga kombineeritakse lõplik finantseerimise mudel kokku toetusest, mille omafinantseeringu osa kaetakse liisinguga. Selline lähenemine annab põllumehele võimaluse hoida rahalised vahendid vabad igapäevaste toimetuste tarbeks ja tasuda vajalike seadmete eest osade kaupa.

Järgnevalt tooksin välja mõned olulised punktid toetuste ja liisingu koos kasutamise puhul

Toetuse taotlemise protsess on pikk ja seadmeid on tihti vaja varem, kui saadakse toetuse otsus. Kui seadmeid on igal juhul vaja soetada ja toetuse saamine on pigem positiivne lisaväärtus, siis kiireim asjade käik saab olla järgmine:

  • Peale seadmete välja valimist esitatakse PRIA-le taotlus.
  • Kui taotlus on esitatud, on võimalik koheselt sõlmida varade ostuks liisinguleping ning alustada masinaga tööd. Toetuse otsus ei pea olema veel kinnitatud.
  • Liisinguleping sõlmitakse sellisel juhul algul kogu vara hinnale ja juhul, kui saadakse toetusele positiivne otsus, siis vormistatakse leping ümber. Toetuse summat käsitletakse siis sissemaksena ja vastavalt toetuse suurusele väheneb finantseeritav summa.
  • Liisingulepingu sõlmimisel on võimalik taotleda maksepuhkust kuni PRIA toetuse laekumiseni. Selle tingimuse kasutamine loob võimaluse tasuda liisingumakseid juba toetuse võrra väiksemalt summalt.
  • Samuti on võimalik pakkuda käibemaksu tasumise ajatamist 3-ndale kuule ehk liisingulepingut sõlmides saate deklareerida käibemaksu tasumise, kuid reaalselt peate

ise tasuma 3 kuu möödudes ehk peale seda, kui olete selle maksuametilt tagasi saanud.

RAHA VABASTAMINE olemasoleva tehnika alt

Toon välja veel ühe kasvava trendi, millega oleme Nord Varaliisingus viimasel aastal varasemast enam kokku puu

tunud – raha vabastamine olemasoleva tehnika alt. Põllumeeste elu käib ikka üles ja alla, on paremaid ja halvemaid aegu. Parematel aegadel, kui raha on laiemalt käes, on hulk seadmepargist välja ostetud, kui aga raha napib igapäeva toimetusteks, on hea võimalus kasutada nn. sale & leaseback liisingu mudelit. See tähendab, et kasutatud seade ostetakse kliendilt ära ja liisitakse kuumaksetena tagasi. Selle tulemusena saab klient vabastada oma raha tegevusteks, kus liisingut kasutada ei saa. Sellise liisinglahenduse olulisemad faktid on järgmised:

  • Kasutatud seadme liisingut pakume kuni 5 aastaks
  • Perioodi lõpus ei tohi olla seadme vanus rohkem kui 13 aastat
  • Finantseeritakse 70 – 80 % seadmete turuhinnast
  • Varade hind määratakse professionaalsete hindajate poolt (täpsem info Nord Varaliisingult)

Liisingu laiad võimalused üllatavad endiselt kliente

On levinud arusaam, et liikuvad vahendid nagu auto või traktor ostetakse liisinguga. Samas põllutehnika lisatarvikud, mis tihtipeale maksavad rohkem kui üks korralik sõiduauto, ostetakse välja, kuna puudub teadmine selle liisingu võimalustest.

Toon siinkohal veel välja Nord Varaliisingu poolt pakutavad liisinglahendused:

  • Liisingut saab taotleda kogu teisaldatavale varale. Põllu- ja metsatehnikast tooksin järgmised näited: traktor, kombain, niiduk, külvik, ader, järelhaagis, harvester jne
  • Liisingu pikkus on üldjuhul 1-5 aastat
  • Olenevalt varadest algavad sissemaksed 0 eurost
  • Kõik liisitud varad on alati meie poolt kindlustatud
  • Liisitava vara väärtus saab olla alates 1000 eurot, ülempiiri ei ole
  • Üldjuhul on tagatiseks liisitav vara ja puudub vajadus täiendavaks tagatiseks
  • Pakume nii kasutus- kui ka kapitalirenti
  • Kasutusrent ei kajastu ettevõtte laenukohustuste hulgas
  • Kasutusrendi kuumaksetelt käibemaksu tagastus

Soovitame ettevõtte edukaks arenguks neid võimalusi ära kasutada. Esmane samm oleks ühendust võtta meie konsultantidega ning ühiselt leitakse juba konkreetselt teile parim lahendus.

Risto Tõnupärt

Nord Varaliisingu juhatuse liige

Artiklit sai lugeda Maalehe Maamessi eriväljaandes mis ilmus 09.04.2015 ning mida jagati lisaks Maalehel lugejatele ka kõigile Maamessi külastajatele. Elektrooniliselt on Maamessi eriväljaanne loetav lingil MAAMESSI ERILEHT 

Võta ühendust

Helista +372 555 90454 või kasuta kontaktivormi meiega ühenduse võtmiseks. Vastame Sulle juba õige pea ning leiame soovidele/küsimustele lahenduse.

Tõnis Ustal

Tõnis Ustal

Müügijuht

+372 555 90454

Aadress: M16 Ärimaja – Meistri 16, Tallinn

Tee kontorisse

Täname! Sinu sõnum on edukalt edastatud.
Viga! Sõnumi edastamine ebaõnnestus.